İtalik

İtalik, İstanbul Ticaret Üniversitesi, Ticaret Medya Merkezi'nin öğrenci uygulama dergisidir. Burada son yayını ve arşiv yayınlarını okuyabilirsiniz.

Menu

Son Sayı

İtalik'in son sayısı yayında!

Arşiv

Önceki yayınlarımızı buradan okuyabilirsiniz.

Sayı 32

Sayı 32

Sayı 31

Sayı 31

Sayı 30

Sayı 30

Sayı 29

Sayı 29

Sayı 28

Sayı 28

Sayı 27

Sayı 27

Sayı 26

Sayı 26

Sayı 25

Sayı 25

Tüm sayılar

İtalik Hakkında

İstanbul Ticaret Üniversitesi, Ticaret Medya Merkezi'nin öğrenci uygulama dergisi “İtalik” 2005 yılından bu yana periyodik olarak yayınlanmaya devam etmektedir. İtalik, içerik olarak “Haber ve Kültür-Sanat” dergisidir. Güz ve bahar dönemlerinde 6 aylık periyotlarda hazırlanarak yılda toplam 2 kez yayınlanmaktadır. Sayfa mizanpajından kapak tasarımına, haber fotoğraflarından haber içeriklerine kadar tamamı İletişim Fakültesi öğrencileri tarafından hazırlanmaktadır.

İtalik Dergisi’nde aktif görev alan öğrenciler “yazı işleri, fotoğraf ekibi, tasarım ekibi ve muhabirler” olarak dört farklı alanda kategorilere ayrılarak iş birliği içerisinde çalışabilmektedir. Haber yazma tekniklerine yönelik verilen eğitimler doğrultusunda öğrencilerimiz haber önerilerini sunmakta, haberler fotoğraf ekibiyle birlikte hazırlanmakta ve metinlerin redaksiyon işlemi yapılmak üzere yazı işlerinde görevli öğrencilerimiz tarafından yayına uygun hale getirilmektedir. Tüm bu süreçlerin sonunda grafik tasarım alanında kendini geliştirmek isteyen öğrencilerimiz de kendilerine verilen eğitimler doğrultusunda İtalik’in sayfa mizanpajını ve kapak tasarımını hazırlayarak dergimizi yayına hazır hale getirmektedir.

Yapılan tüm bu faaliyetler kapsamında İstanbul Ticaret Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileri masaüstü yayıncılık, görsel tasarım, foto muhabirliği, haber yazma teknikleri ve medya içeriği üretme gibi konularda ekip olma bilinciyle çalışarak uygulama yapma ve portfolyo birikimi oluşturma imkânı elde etmektedir.

İletişim Bilgileri

Sosyal Medyada Takip Edin

×