TİMM Anima

TİMM Anima, Ticaret İletişim ve Medya Merkezi’nin film ve canlandırma stüdyosudur. İstanbul Ticaret Üniversitesi öğrencileri film ve canlandırma atölyesinde sinema, fotoğraf, animasyon etkinlikleri ve sinema uygulamaları gerçekleştirmektedirler.

Menu

Film

TİMM Anima'da Hazırlanan İçeriklerimizden Bazıları!

Görsel İletişim Tasarımı Bölümü Tanıtım Filmi
Görsel İletişim Tasarımı Bölümü Tanıtım Filmi

Görsel İletişim Tasarımı Bölümü Hakkında!

Sinemada Dijital Dönüşüm - Prof. Dr. Rıdvan Şentürk
Sinemada Dijital Dönüşüm - Prof. Dr. Rıdvan Şentürk

Akademisyen, İletişim Profesörü, Araştırmacı Yazar. Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesini bitirdikten (1988) sonra Almanya’da Friedrich Alexander Universitat Erlangen’de (Nürnberg) Film Drama eğitimini tamamladı (1994). 1995’te aynı bölümde yüksek lisans, 1998’de doktora çalışmalarını tamamladı. Eğitimini tamamladıktan İstanbul Ticaret Üniversitesi İletişim Fakültesi öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. 2012’de Doçent, 2018’de Profesör unvanlarını almıştır. Aynı yerde görevini sürdüren Prof. Dr. Rıdvan Şentürk’ün çeşitli konularda kitapları, yazdığı bir oyun, katkıda bulunduğu belgeseller vardır.

Tüm filmler

Fotoğraf

TİMM Anima'da üretilen bu fotoğraflar büyük beğeni topladı!

Tüm fotoğraflar

TİMM Anima Hakkında

TİMM Anima, İletişim Fakültesi’nin uygulama birimlerinden bir tanesidir ve “animasyon” kelimesinin kısaltmasından türetilmiştir. Anima; ruh, akıl, can anlamına gelmektedir ve bizler de TİMM Anima çatısı altında yaptığımız her işe ruh ve akıl ikilisini katıyoruz.

İletişim Fakültesi’nin müfredatının ağırlıklı olarak uygulamalı derslerden oluşmasından ötürü öğrencilerin derste teorik olarak öğrendikleri kısa film, film yapım ve yönetimi, senaryo yazımı, dijital kurgu teknikleri, efektif tasarım gibi uygulamalı dersleri ders dışında deneyimleyip praktize edebilmeleri, proje tasarım süreçlerine geçebilmeleri ve sonuç alabilmeleri için film ve canlandırma atölyesi kurulmuştur. Atölyenin öğrenci merkezli yapısı ile odaklandığı konular film tasarımı, sinema, bilgisayar animasyonu ve fotoğraftır.

Atölye çalışmaları, workshop etkinlikleri ve eğitimleri çerçevesinde kendi üretimlerini ortaya çıkarabilecek öğrencilerimiz kişisel projelerini hayata geçirebilme, birbirleriyle karşılıklı olarak deneyimlerini ve projelerini paylaşabilme ve ürettikleri projeleri yarışmalara gönderebilme fırsatı elde etmektedirler.

İletişim Bilgileri

Soru, görüş ve talepleriniz için birimin uzmanları iletişime geçebilirsiniz!

Birimin Uzmanı İle İletişime Geç

Sosyal Medyada Takip Edin

×